Wine News

Meal Kit – rețete asociate cu bere și vin

Bine ați venit la Meal Kit! Unde îi invităm pe toți să încerce boneta unui bucătar! Livrăm mese uimitoare direct la ușă cu instrucțiuni ușor de urmat. Noi avem grijă de cumpărături, porționare și iar tu vei ajunge să fii bucătar în propriul restaurant! Ideea pentru o livrare de produse și gătită la domiciliu, precum Meal Kit, nu este nouă în lume, dar este nouă pentru Chișinău. În timp ce actuala criză COVID-19 a provocat multe schimbări în viața noastră, credem că un lucru nu s-a schimbat – oamenii doresc bucate interesante, de care să se bucure alături de oamenii dragi. Din această cauză, am decis să lansam un astfel de produs în  Moldova. Vom adăuga rețete noi tot timpul, așa că reveniți adesea și urmați-ne pe social media! Rețetele noastre vor fi asociate cu berea pe care deja voi bine o cunoașteți, dar și cu vinuri recomandate de vincuvin.shop

Pe măsură ce construim această nouă afacere, știm că trăim în perioade incerte din cauza crizei COVID-19. Deoarece ideea pentru Meal Kit este parțial inspirată de aceste vremuri ciudate, când suntem cu toții blocați acasă, dorim să facem și ceva de ajutor. Odată lansat, un procent din totalul vânzărilor de Meal Kit se va îndrepta către eforturile de susținere pe cei care au cea mai mare nevoie din Chișinău în această criză. La fel ca și Smokehouse, ne dorim ca Meal Kit să fie o afacere bazată pecomunitate în primul rând, iar în aceste momente Comunitatea noastră este mai valoroasă ca niciodată.

Meal Kit este adus pentru tine de oamenii din spatele Smokehouse: BBQ, Beer, Community! Acestea fiind spuse, aceasta este în mod clar o idee nouă și nu se raportează destul de bine la mâncarea noastră normală din local. Noi cei de la Smokehouse suntem pasionați de mâncare și de gătit, iar echipa noastră a dorit să găsească ceva nou și creativ. În loc de un concept de un singur restaurant, vom veni cu rețete interesante tot timpul și ne provocăm pe noi înșine, precum și să vă provocăm pe toți să „încercați boneta unui bucătar”. Spuneți-ne ce credeți! Ne place feedback-ul și încercăm mereu să creștem.

Meal Kit!